
Czy ktoś, kto otrzymuje zasiłek obywatelski (Bürgergeld), ma na koncie na koniec miesiąca więcej pieniędzy niż pracownik? Wraz z wprowadzeniem dochodów obywatelskich nie opłaca się już chodzić do pracy. Twierdzenia te są obecnie rozpowszechniane w sieciach społecznościowych. Ale czy to prawda? Sprawdzenie faktów.
Czytaj więcej: Zasiłek obywatelski: czy nadal warto pracować?

Ubezpieczenia zdrowotne dla osób nie posiadających do tej pory żadnego ubezpieczenia. Bez nadpłaty składek wstecz. Zadbaj o siebie i swoją rodzinę.

Korzystne ubezpieczenie zdrowotne dla osób nie posiadających do tej pory żadnego ubezpieczenia. Bez nadpłaty składek wstecz. Sprawdź nasza ofertę i przekonaj się, że dobre ubezpieczenie zdrowotne nie musi być drogie.
Czytaj więcej: Korzystne ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

Kontynuując cykl artykułów na temat ubezpieczeń zdrowotnych w Niemczech odpowiemy na najczęstsze pytanie stawian przez naszych klientów: jakie są dostępne rodzaje ubezpieczeń. Jest to szczególnie istotne dla prowadzących w Niemczech tzw. Gewerbe, czyli działalność gospodarczą. Mają oni po spełnieniu odpowiednich warunków do wyboru dwa systemy ubezpieczeń ubezpieczenie prywatne oraz ubezpieczenie ustawowe.
Czytaj więcej: Jakie są rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych w Niemczech

Zastanawiacie się Państwo, czy prowadząc działalność gospodarczą, zarobkową w Niemczech trzeba się ubezpieczyć? Jeśli nie chcesz popełnić błędów i stracić pieniędzy przeczytaj nasz artykuł na temat gewerby i ubezpieczenia.
Czytaj więcej: Działalność gospodarcza, gewerba w Niemczech a ubezpieczenie

Czym jest udział własny w ubezpieczeniu? Zachęcamy do zapoznania się z serią publikacji, które mają na celu wyjaśnienie jak to działa, czym jest udział własny. Na naszych stronach będziemy publikować informacje dotyczące ubezpieczeń zdrowotnych w Niemczech, tak abyście mogli Państwo wybrać najbardziej korzystne oferty.
Czytaj więcej: Udział własny a prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

W 2018 r. W Niemczech 784 359 osób przeszło na emeryturę ze względu na wiek. Emeryci otrzymywali średnio 902,13 euro miesięcznej emerytury. Przy czym różnica między emerytami obu płci jest znacząca.
Czytaj więcej: Emerytura: Nowi emeryci otrzymują średnio 902 euro

Czy złożyłeś już zeznanie podatkowe za 2018? Jeśli nie zrobiłeś jeszcze tego, możemy Cię uspokoić. Po raz pierwszy od lat masz dwa miesiące więcej czasu. Przeczytaj, w jakich przypadkach obowiązują terminy i co się dzieje, jeśli pomimo nowych przepisów jesteś za późno.
Czytaj więcej: Rozliczenia podatkowe: terminy, które obowiązują i jak ubiegać się o ich przedłużenie

Nowe przepisy dotyczące paragonów przy rozliczeniach.
Dobra wiadomość: nie musisz już pokazywać urzędowi podatkowemu żadnych dowodów zakupów czy usług. Przynajmniej dopóki nie zostaniesz o to poproszony. Co to oznacza dla Twojego zeznania podatkowego z 2017 i 2018 roku, przeczytaj tutaj.
Czytaj więcej: Nie trzeba wysyłać paragonów za zakupy do Finanzamtu

Bezpłatny poradnik "Gewerbe a ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech"
Poradnik ten został przygotowany dla osób zamierzających zamieszkać w Niemczech na stale lub tymczasowo. Zawartość ujętych w nim informacji ułatwia stawianie pierwszych kroków w Niemczech.
Czytaj więcej: Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech - Poradnik