Ile kosztuje wizyta u lekarza w Niemczech, gdy płacisz z własnej kieszeni?

Czy wiesz, jakie są zasady wizyt u lekarza w Niemczech dla osób płacących za usługi medyczne we własnym zakresie? Oto co musisz wiedzieć jako Polak mieszkający w Niemczech!

Jako osoba płacąca za leczenie we własnym zakresie (Selbstzahler), pokrywasz pełne koszty wizyty. Dotyczy to często usług nienależących do standardowych leczeń, jak IGeL (indywidualne świadczenia zdrowotne) czy dodatkowe usługi w szpitalu.

Koszty wizyty lekarskiej zależą od Gebührenordnung (niemieckiej taryfy lekarskiej). Konsultacja u lekarza rodzinnego może kosztować od 30 do 70 Euro. Jako osoba prywatnie ubezpieczona, otrzymasz zwrot kosztów od swojej ubezpieczalni.

Osoby ubezpieczone w systemie publicznym (GKV) mają pokryte niezbędne leczenia. Ale jeśli potrzebujesz specjalistycznych badań czy terapii, które nie są standardowo refundowane, to również pokrywasz je samodzielnie.

Zalecamy skonsultowanie się ze swoją kasą chorych GKV przed wizytą. W niektórych przypadkach, gdy nie możesz uzyskać terminu u specjalisty, GKV może zgodzić się na refundację leczenia w prywatnej praktyce.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź naszą stronę i dowiedz się więcej o ubezpieczeniach zdrowotnych i opcjach leczenia w Niemczech!

Oferujemy ubezpieczenia firm

ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech allianz
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech alte leipziger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech arag
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech canada
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech europa
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech generali
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech gothaer
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech hanse merkur
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech nurnmberger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech wwk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech devk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech interrisk