• Adres URL do ubezpieczenia: ubezpieczenie-mieszkania
  • Parametr URL: Kalkulator ubezpieczenia mieszkania

Porównaj ceny za ubezpieczenia domu i mieszkania, wybierz najlepszą polisę spośród ofert różnych towarzystw. Warto się zabezpieczyć przed zdarzeniami losowymi takimi jak zalanie czy pożar nawet jeśli tylko wynajmujesz lokal, to odpowiadasz finansowo za jego stan.Dla kogo ten rodzaj ubezpieczenia?

O tym ubezpieczeniu powinien pomyśleć każdy, niezależnieod tego czy posiada mieszkanie wynajęte czy tez własnościowe. Nawet jeśli bardzo staramy się zabezpieczyć swój majątek w mieszkaniu (dodatkowe zamki, alarmy) zawsze może się wydarzyć szkoda spowodowana nie tylko włamaniem ale na przykład zalaniem, silnym wiatrem czy pożarem.

Wróć do listy


Co obejmuje

Ubezpieczenie mieszkania zawiera ochronę inwentarza (zawartości nieruchomości mieszkalnej) od:

  • ognia
  • burzy i gradu
  • kradzieży
  • eksplozji
  • rabunku i wandalizmu
  • od zalania woda wodociągowa i mrozu

Jako inwentarz rozumiane jest tu: meble, dywany, obrazy, zasłony, sprzed AGD , Sprzęt radiowo-telewizyjny, komputery, książki, ubranie, artykuły spożywcze czy biżuteria i gotówka.

Dodatkowo można ubezpieczyć też kradzież rowerów, szkło, wylanie wody z akwarium, kradzież mebli ogrodowych, wózka dziecięcego lub inwalidzkiego czy też kradzież rzeczy z samochodu.

Oprócz ubezpieczenia inwentarza ubezpieczenie mieszkania zabezpiecza też przed powstałymi kosztami jak na przykład koszty oczyszczania i porządkowe po szkodzie, jak również koszt koniecznego hotelu w czasie likwidacji szkód.

Dodatkowo ubezpieczenie zawiera likwidacje szkód powstałych na przykład podczas pobytu w hotelu czy pensjonacie na urlopie i dotyczących naszych osobistych rzeczy zabranych z domu. Również pobyt dziecka podczas szkoły lub studiów w akademiku czy innym miejscu zamieszkania jest ubezpieczony.

Ubezpieczenie pokrywa koszty wartości nowej. Oznacza to, ze zwrot kosztów za skradziony lub uszkodzony inwentarz wyceniany jest na podstawie cen rzeczy nowych. Tak abyśmy mogli odnowić inwentarz. Nie ważne jest przy tym ile lat miała pralka czy telewizor. Odszkodowanie dostaniemy według cennika takiej samej rzeczy nowej.

Wróć do listy


Jaki koszt i jego koszt?

Suma ubezpieczenia jest najczęściej wyliczana od powierzchni mieszkalnej. Standardowo suma ubezpieczenia to 650 EUR za każdy metr kwadratowy mieszkania. Przy mieszkaniu 60m2 suma ta będzie się kształtowała następująco: 650 EUR x 60m2 = 39.000 EUR. Z takim maksymalnym odszkodowaniem możemy liczyć się w razie szkody. Jest to suma ubezpieczenia, nie jego cena!

Warto pamiętać, aby w jakiś sposób udokumentować zawartość inwentarza w mieszkaniu. Dobrym sposobem mogą to być zdjęcia mieszkania lub skany rachunków zapisane na USB poza domem lub nawet w tzw. „chmurze” (wirtualny dysk online). Jest to bardzo pomocne w przypadku likwidacji szkód.

Składka ubezpieczenia mieszkania kształtuje się na podstawie sumy ubezpieczenia. Przykładowo koszt ubezpieczenia mieszkania o powierzchni 60m2 (suma ubezpieczenia 39.000 EUR)  to ok. 60 - 100 EUR rocznie. Nie są to więc duże koszty w porównaniu z tym co oferuje nam tego typu zabezpieczenie.

Wróć do listy


Wyszukiwarka ofert

Tutaj możesz wygodnie obliczyć składkę ubezpieczenia Twojego mieszkania korzystając z poniższego kalkulatora. W ciągu paru minut możesz też założyć takie ubezpieczenie online. 

Jeśli nie wiesz jak to zrobić, zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego ubezpieczenia i złożenia właściwego wniosku.

Otrzymaj najlepszą ofertę ubezpieczenia

1
wypełnij wniosek
Wypełnij formularz

wprowadź odpowiednie informacje, aby system mógł wyliczyć stawki

2
oferta
Otrzymaj ofertę

Zapoznaj się z oferowanymi stawkami i ofertami jakie wyliczył nasz system

3
ubezpiecz
Ubezpiecz online

Możesz od razu podpisać wniosek, albo zachować ofertę na później. Ty decydujesz.

Oferujemy ubezpieczenia firm

ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech allianz
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech alte leipziger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech arag
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech canada
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech europa
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech generali
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech gothaer
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech hanse merkur
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech nurnmberger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech wwk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech devk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech interrisk