• Adres URL do ubezpieczenia: oc-prywatne
  • Parametr URL: Kalkulator ubezpieczenia OC prywatne

Jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (Hapflichtversicherung), które daje ochronę ubezpieczeniową, gdy ubezpieczony będzie zobowiązany do naprawienia szkody wyrządzonej osobie trzeciej lub mieniu w skutek umyślny lub nieumyślny.Dla kogo ten rodzaj ubezpieczenia i co obejmuje?

Odpowiedzialność cywilna jest obowiązkiem ponoszenia szkód i konsekwencji własnego zachowania, jak również zachowań osób, za które jesteś odpowiedzialny. W praktyce oznacza to, że odpowiadasz za czyny swoje, swoich dzieci czy zwierząt.

Stawiając się w odwrotnej sytuacji sam także możesz oczekiwać odszkodowania przykładowo od zarządcy drogi, na której złamałeś nogę, bo nie była ona wystarczająco odśnieżona.

Czasami mogą to być niewielki szkody, za które jesteśmy ponieść konsekwencje, jak na przykład uszkodzenie komuś koszuli przez przypalenie papierosem. Jednakże nie wolno lekceważyć ważności tego ubezpieczenia.

Brak jego posiadania może czasami doprowadzić kogoś do ruiny! Wyobraźmy sobie sytuacje, że jedziemy ulica rowerem i nagle świadomie lub nieświadomie wykonujemy nagły ruch lub zmianę kierunku. Za nami jedzie autobus i kierowca gwałtownie zmienia kurs aby instynktownie uniknąć wypadku i zderzenia z rowerzystą. Niestety wjeżdża przy tym na uliczna latarnie i 3 pasażerów ulega obrażeniom i zostaje u nich stwierdzona stalą niezdolność do pracy. W tym przypadku działa odpowiedzialność cywilna. W tym momencie jesteś odpowiedzialny do naprawy wyrządzonych szkód.

Kalkulacje odpowiedzialności jest prosta:

3 x 20 lat x 12 miesięcy x 2.000 EUR = 1.440.000 EUR!

Powodem takiej szkody może być nie tylko rowerzysta ale również jego dziecko wybiegające na ulice.

Trzy osoby ze stalą niezdolnością do pracy, zarabiający miesięcznie ok. 2.000 EUR to poważne koszty. Liczmy, że średnio każdej osobie pozostało do emerytury 20 lat pracy.

Wróć do listy


Co obejmuje

Ubezpieczenie to jest także obrona przed nieuzasadnionymi roszczeniami.

Przykładowo jeśli ktoś będzie chciał obciążyć Ciebie za szkodę, której nie jesteś winny. Jest to tak zwana pasywna ochrona prawna. Ubezpieczyciel broni Cię przed nieuzasadnionymi roszczeniami, jeśli to konieczne nawet przed sądem. Ubezpieczenie ponosi w takim przypadku wszelkie koszty sądowe jak również koszty prawników.

Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje to ubezpieczenie pokrywające szkody na całym Świecie podczas urlopu, podroży czy pobytu do maks. 1 roku.

Ubezpieczenie zawiera tez szkody wyrządzone przez małe zwierzęta domowe, takie jak kot, chomik, ptaki. Jeśli chodzi o psa musi być zawarte ubezpieczenie OC z powodu posiadania psa. Ofertę tego typu znajdziesz >tutaj<

Wróć do listy

Otrzymaj najlepszą ofertę ubezpieczenia

1
wypełnij wniosek
Wypełnij formularz

wprowadź odpowiednie informacje, aby system mógł wyliczyć stawki

2
oferta
Otrzymaj ofertę

Zapoznaj się z oferowanymi stawkami i ofertami jakie wyliczył nasz system

3
ubezpiecz
Ubezpiecz online

Możesz od razu podpisać wniosek, albo zachować ofertę na później. Ty decydujesz.

Oferujemy ubezpieczenia firm

ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech allianz
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech alte leipziger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech arag
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech canada
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech europa
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech generali
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech gothaer
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech hanse merkur
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech nurnmberger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech wwk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech devk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech interrisk