Rozliczenia podatkowe: terminy, które obowiązują i jak ubiegać się o ich przedłużenie

Czy złożyłeś już zeznanie podatkowe za 2018? Jeśli nie zrobiłeś jeszcze tego, możemy Cię uspokoić. Po raz pierwszy od lat masz dwa miesiące więcej czasu. Przeczytaj, w jakich przypadkach obowiązują terminy i co się dzieje, jeśli pomimo nowych przepisów jesteś za późno.

Od teraz musisz przestrzegać tych terminów dla zeznania podatkowego:
 Dla wszystkich, którzy składali zeznanie podatkowe za poprzedni rok w urzędzie skarbowym, terminem był dotychczas koniec maja. Teraz jest ostatni dzień lipca. Innymi słowy, zeznanie podatkowe za 2018 musi być złożone do dnia 31 lipca 2019 r.

 Jeśli korzystasz z pomocy doradcy podatkowego, masz powód aby spać spokojnie. Po raz pierwszy dostaje również on dwa miesiące przedłużenia terminu. W tym przypadku ostateczny termin to nie koniec grudnia roku następującego po okresie podatkowym, ale koniec lutego następnego roku.

 Co się stanie, jeśli nie złożę zeznania podatkowego w terminie?

Co się stanie, jeśli mimo nowych terminów nadal złożysz zeznanie za późno? Wtedy może być jeszcze droższy niż w poprzednich latach. Każdy spóźniony miesiąc jest karany dodatkową dopłatą za opóźnienie w wysokości 0,25% należnego podatku, przy czym co najmniej 25 euro.

 Unikaj takich sytuacji i niezwłocznie złóż zeznanie podatkowe.

 Jeśli nie złożysz zeznania podatkowego, urząd skarbowy może oszacować podatek. Otrzymasz decyzję podatkową z odpowiednią informacją o oszacowaniu. Oczywiście szacowany podatek nie będzie na Twoją korzyść, więc nie powinieneś do tego dopuścić.

Jeśli zostanie wydane szacunkowa decyzja podatkowa, nadal jesteś zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego. Nie zwalnia to nikogo do złożenia deklaracji podatkowej.

 Jeśli nie wiesz jak sporządzić deklarację podatkową lub otrzymałeś decyzje szacunkową i nie wiesz jak sobie poradzić z rozliczeniem podatku, zgłoś się do nas! Chętnie pomożemy Ci w rozwiązaniu tego problemu. Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z doświadczonymi doradcami podatkowymi.

 

Quelle: gmx.net
Bildquelle: pixabay / stevepb

Oferujemy ubezpieczenia firm

ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech allianz
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech alte leipziger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech arag
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech canada
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech europa
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech generali
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech gothaer
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech hanse merkur
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech nurnmberger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech wwk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech devk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech interrisk