Niemiecki Postbank zamyka co dziesiątą filie

Kurczenie się sieci filii banków nadal trwa: Niemiecki Postbank tłumaczy się spadkiem obrotów i do końca roku zamyka jedną dziesiątą swoich oddziałów. "To nieopłacalne" tak brzmi uzasadnienie, Pozytywna wiadomość: cała sprawa powinna przebiegać bez cięć w pracy. Większość pracowników była i tak wypożyczona z niemieckiego urzędu pocztowego i tam wróciła.

 Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób działa dostawa paczek równocześnie z praca banku w oddziałach Postbank, musisz udać się do jednej z filii w mieście takim jak Lipsk, aby wysłać lub odebrać paczkę. Nierzadko oczekujący ludzie, którzy chcą otrzymać informacje o swoim rachunku lub zdeponować gotówkę, muszą ostawić się w tą samą kolejkę, co ci, którzy właśnie wysyłają pakiet, Podczas gdy przepracowani pracownicy z przetwarzaniem ledwo podążają. W pewnych okolicznościach należy zaplanować czas oczekiwania na pół godziny i więcej.

 Kiedy oczekiwanie staje się za długie i chcesz złożyć skargę, dowiesz się, że długie kolejki w oddziale Postbank nie mają nic wspólnego z Postbankiem. Otrzymasz ulotkę, na której znajduje się numer infolinii reklamacyjnej DHL: Każda filia jest tylko dostawcą usług dla Deutsche Post i DHL Group, a zatem nie właściwym podmiotem do kontaktu. "Strategiczne partnerstwo branżowe" to nazwa modelu, który pozwala na przeniesienie odpowiedzialności na innych.

 Odosobniony przypadek? Wyszukiwarka Google dla kombinacji "Postbank" i "Kolejka" dostarcza ponad 22 000 trafień, w tym artykuły w Süddeutsche Zeitung, Neue Osnabrücker Zeitung, Rheinische Post i Hamburger Abendblatt. "Kolejki w Postbank są coraz dłuższe", czytamy tam nawet przez "złych i sfrustrowanych klientów". Zwłaszcza po pracy iw soboty kolejki w centralnie położonych oddziałach są bardzo długie, donosi "Süddeutsche", na przykład z Monachium.

 

Co dziesiąty oddział będzie zamknięty

 Sytuacja ta nie przeszkadza Zarządowi Postbanku w zamykaniu kolejnych oddziałów. Do końca 2018 r. co dziesiąty punkt kontaktowy będzie zamknięty, łącznie ponad 100 oddziałów. Zamknięcia rozpoczęłyby się już w lutym. W regionie wokół Hanoweru, na przykład, cztery filie mają zostać wyeliminowane, w Hamburgu dwa oddziały, a także dalsze oddziały w miastach takich jak Zwickau, Brema lub Kilonii. Wiele z dotkniętych zamknięciem filii uważa się za nieopłacalne, tak Postbank uzasadnia ten ruch.

 Postbank zaprzecza, że zamknięcia mają coś wspólnego z nową strategią Deutsche Bank. W przyszłości Deutsche Bank zamierza całkowicie połączyć swoją prywatną firmę z Postbankiem. CEO Postbanku, Pan Klöß, powiedział jednak, że zamknięcia są "częścią długofalowej strategii".

 Pozytywne z punktu widzenia pracowników jest to, że zachowają swoją pracę. Większość została wypożyczona i tak z Deutsche Post i tam tez wróci, wyjaśnia Pan Klöß. "Nasi pracownicy przenoszą się do innych lokalizacji, każdy otrzymuje dalszą pracę". Ponadto Postbank nie tylko zamyka filie, "my także otwieramy". Do połowy 2019 r. Powstanie 50 nowych centrów klienta, które to między innymi będą doradzały w zakresie papierów wartościowych i oszczędności - poinformował zarząd, 25 z tych centrów sprzedaży już istnieje.

 "Trudne warunki konkurencji, a w szczególności utrzymujący się niski poziom stóp procentowych powodują problemy dla instytutów i prowadzą do znacznych oszczędności" - wyjaśnia Joachim Wuermeling, dyrektor wykonawczy Bundesbanku. Ponadto digitalizacja i zwiększone wykorzystanie bankowości internetowej przyczyniają się do zmniejszenia sieci filii.

 

Inicjatywy obywatelskie przeciw zamykaniu oddziałów

 Irytujące jest umieranie oddziałów, gdy klienci muszą coś załatwić w banku i trafiają na długą kolejkę, ponieważ banki nie są przygotowane na taką ilość interesantów. Czy nawet gdy ludzie nie znajdą już nawet lokalnego punktu kontaktowego. Szczególnie starsi klienci na obszarach wiejskich, którzy nie znają bankowości internetowej, mają problem: muszą jechać autobusem lub samochodem do najbliższego miasta, aby np. wypłacić gotówkę.

W kilku gminach powstały inicjatywy obywatelskie, ponieważ obywatele obawiają się końca jedynego oddziału w mieście.

 

Zrodlo: Versicherungsbote.de

 

Oferujemy ubezpieczenia firm

ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech allianz
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech alte leipziger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech arag
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech canada
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech europa
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech generali
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech gothaer
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech hanse merkur
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech nurnmberger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech wwk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech devk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech interrisk