Niemiecka gospodarka bardzo silnie rośnie

Niemiecki budżet zrobił miliardowy plus. Drugi raz z kolei niemiecki Minister Finansów Wolfgang Schäuble oznajmił o miliardowej nadwyżce finansowej. W 2016 roku nadwyżka ta wyniosła 19,2 miliarda euro.

Skąd pochodzą te pieniądze?

Największa gospodarka Europy profituje w ostatnich latach z bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy oraz wzrostowej koniunkturze. Podatki i składki socjalne wpływają pozytywnie na zasoby budżetu państwa pomimo wysokich kosztów związanych z utrzymaniem uchodźców. Również bank federalny Niemiec odnotował rekordowe przychody.
Na co zostanie przeznaczona ta nadwyżka budżetowa?

Saldo finansowe Niemiec

Wstępnie było planowane, ze nadwyżka będzie przeznaczona na finansowanie kosztów związanych z utrzymaniem uchodźców. Z końcem 2015 roku niemiecki minister finansów zarezerwował 12,8 mld. Euro na koszty utrzymania i integracji uchodźców. Na lata 2016 i 2017 Jednakże ta rezerwa nie musiała być wykorzystana między innymi ze względu na spadającą liczbę nowych uchodźców.

Z tego względu minister finansów Schäuble ma teraz inne plany. Chce między innymi część pieniędzy przeznaczyć na oddłużenie państwa niemieckiego.
Planuje się tez zmniejszenie podatków w Niemczech. Mowa jest o tym od lat, odkąd to dochody z podatków co roku pozytywnie zaskakują niemiecki rząd.

Oferujemy ubezpieczenia firm

ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech allianz
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech alte leipziger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech arag
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech canada
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech europa
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech generali
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech gothaer
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech hanse merkur
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech nurnmberger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech wwk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech devk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech interrisk