Jakie są rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych w Niemczech

Kontynuując cykl artykułów na temat ubezpieczeń zdrowotnych w Niemczech odpowiemy na najczęstsze pytanie stawian przez naszych klientów: jakie są dostępne rodzaje ubezpieczeń. Jest to szczególnie istotne dla prowadzących w Niemczech tzw. Gewerbe, czyli działalność gospodarczą.  Mają oni po spełnieniu odpowiednich warunków do wyboru dwa systemy ubezpieczeń ubezpieczenie prywatne oraz ubezpieczenie ustawowe.

UBEZPIECZENIE PRYWATNE

Osoby szukające ubezpieczeń prywatnych w Niemczech mają bardzo duży wybór firm oferujących zróżnicowane poziomy cenowe oraz zakresy począwszy od Hanse-Merkur, Continentale poprzez najbardziej znane jak Allianz, DKV... Ogólnie możemy przebierać w ofertach około 50 firm ubezpieczeniowych w Niemczech. Co ważne wszystkie te oferty znajdziesz w jednym miejscu u brokera ubezpieczeniowego Euro-Contact zapewniającego obsługę po polsku i przedstawiającego najkorzystniejsze oferty dla klienta.

Ubezpieczenie prywatne jest przewidziane szczególnie dla osób prowadzących w Niemczech własną działalność gospodarczą (Gewerbe) jak również dla studentów, oraz osób niezatrudnionych.

Ta forma ubezpieczenia zdrowotnego, a można powiedzieć zabezpieczenia, jest bardzo korzystna dla osób rozpoczynających swój pobyt w Niemczech i pracujących na własny rachunek, czyli tzw. Gewerbe. Właśnie dla tej grupy osób przewidziane są specjalne długoterminowe taryfy.

Składka miesięczna w tego typu ubezpieczeniu jest różna i zależna przede wszystkim od wieku ubezpieczanego oraz od długości pobytu w Niemczech.

Podstawowe składki tego ubezpieczenia nie muszą być wcale drogie. Zaczynają się one na poziomie 80-150 EUR miesięcznie na pierwsze 5 lat pobytu w Niemczech. Bardzo polecane są one dla osób pracujących i przebywających czasowo w Niemczech, niezdecydowanych jeszcze na stale się tu osiedlenie, jak również dla osób posiadających w Niemczech „Gewerbe na biuro”, czyli osób bez meldunku zamieszkania w Niemczech a jedynie zameldowana tu „Gewerbe” na adres obsługującego je biura.

Jeśli chcesz poznać ofertę ubezpieczenia zdrowotne prywatnego w Niemczech możesz skontaktować się z naszym biurem albo przejść proces wyliczania składki i złożyć wniosek online w zakładce ubezpieczenie zdrowotne na gewerbe

UBEZPIECZENIE USTAWOWE w Niemczech

W przypadku tego typu ubezpieczeń mamy do wyboru naprawdę dużo ofert, bo aż około 110 firm oferuje ubezpieczenia ustawowe np. AOK, TK, BKK itp. Jeśli masz pytania dotyczące ubezpieczeń ustawowych zawsze możesz zapoznać się z materiałami dostępnymi na naszej stronie. 

Warunkiem dostania się do tego systemu ubezpieczeń jest posiadanie już wcześniej ustawowego ubezpieczenia w Niemczech. Przykładowo osoba zatrudniona zakłada swoja działalność i pozostaje w dotychczasowej państwowej kasie chorych.

Osoba przyjeżdżająca z Polski do Niemiec może też założyć państwowe ubezpieczenie po spełnieniu warunków: w Polsce była min rok ubezpieczona w NFZ oraz przerwa między zamknięciem ubezpieczenia w NFZ i rozpoczęciem nowego ubezpieczenia w Niemczech nie jest dłuższa niż 3 miesiące.

 

Oferujemy ubezpieczenia firm

ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech allianz
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech alte leipziger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech arag
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech canada
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech europa
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech generali
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech gothaer
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech hanse merkur
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech nurnmberger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech wwk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech devk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech interrisk