Jak otrzymać kredyt w Niemczech?

Aby otrzymać kredyt w Niemczech trzeba spełnić minimum 3 warunki:

 • osoba wnioskująca musi mieć min. 18 lat
 • adres zameldowania osoby wnioskującej musi znajdować się w Niemczech
 • wymagany jest regularny dochód

W Niemczech istnieje wiele rodzai kredytów, które omówimy w dalszej części artykułu, Spośród nich będziesz miał możliwość złożyć odpowiedni wniosek online i zadać nam pytania, na które chętnie odpowiemy.

Teraz przedstawimy Ci trzy możliwości otrzymania kredytu w Niemczech:

Kredyt bankowy w Niemczech

Otrzymanie kredytu z własnego banku, w którym posiadamy konto,  jest najczęściej wykorzystywana możliwością. Dzięki takiemu kredytowi możemy sfinansować różnego rodzaju wydatki. Na przykład umeblowanie mieszkania czy urlop dla całej rodziny. Często bank nie wymaga celu na co będą wydane pieniądze z kredytu.

Warunki

Warunki kredytu są zróżnicowane i zalezą od banku, w którym posiadamy konto i ewentualną zdolność kredytową. Głownie zależy to od:

 • Wysokości kredytu: min 2.500 EUR do 50.000 EUR
 • Okresu kredytu: 12 do 84 miesięcy
 • Oprocentowania. Aktualnie ok. 4,89% (dokładne wartości są do wglądu we właściwym banku)

Informacja co do wysokości oprocentowania:

W Niemczech istnieją dwa systemy bankowe jeśli chodzi o oprocentowanie kredytów.

Pierwszy z nich to oprocentowanie zależne od zdolności kredytowej klienta (SCHUFA). W tym przypadku im większa jest zdolność kredytowa tym mniejsze oprocentowanie i tym samym mniejszy koszt kredytu.

W przypadku niskiej zdolności kredytowej zwiększa się proporcjonalnie oprocentowanie i koszt kredytu.

Drugi system stosowany przez niektóre banki nie nie przewiduje ruchomego oprocentowania związanego ze zdolnością kredytową.

Kredyt na samochód

Kredyt samochodowy jest specyficzna forma kredytu ratalnego. W związku z tym, ze samochód jest niejakim zabezpieczeniem dla banku, wysokość oprocentowania może być niska i możliwość uzyskania tego typu kredytu mniej skomplikowana.

Pośrednik kredytowy

Pośrednik kredytowy działa na korzyść klienta i wybiera poprzez swoje doświadczenie i dostęp do wielu banków odpowiednią formę kredytowania.
Dzięki niezależnemu pośrednikowi jest możliwe szybkie i korzystne (czasami nawet tańsze niż w swoim banku) znalezienie odpowiedniego kredytu. Nawet dla osób z niska zdolnością kredytową (SCHUFA).

Co to jest SCHUFA?

SCHUFA jest instytucja gromadzącą informacje głownie o kredytach, kontach bankowych i kartach kredytowych. Na podstawie tych danych wystawia zainteresowanym firmom (np. udzielającymi kredytów) informacje na temat zdolności kredytowej danego mieszkańca Niemiec. Niemieckie bank sprawdzają tu informacje przed otwarciem konta bankowego lub udzieleniem kredytu swoich klientów.

Kredyty w Niemczech:

 • Kredyt konsumencki
  Cel na który przeznaczone są środki finansowe nie musi być w banku podawany. Najczęściej kredyt ten jest przeznaczony na większe zakupy, remonty lub urlop.
 • Kredyt na samochód
  Kredyt samochodowy jest specyficzna forma kredytu ratalnego. W związku z tym, ze samochód jest niejakim zabezpieczeniem dla banku, wysokość oprocentowania może być niska i możliwość uzyskania tego typu kredytu mniej skomplikowana.
 • Kredyt „Dispo”
  Limit kredytowy na koncie bankowym. W tym przypadku można przeciągnąć konto na minus do sumy wcześniej ustalonej z bankiem.
 • Kredyt na karcie kredytowej
  Przy użyciu karty kredytowej można robić zakupy, pobierać pieniądze z bankomatów i przez miesiące zbierać zadłużenie (często ograniczone limitem). Jednak trzeba przy tym pamiętać, ze oprocentowanie tego typu kredytu jest bardzo wysokie i sięga nawet do 20%
 • Kredyt na nieruchomość
  Jest to kredyt przeznaczony na kupno, remont lub budowę prywatnej nieruchomości (mieszkanie, dom). Nieruchomość służy tu jako zabezpieczenie dla banku.
 • Kredyty dla firm i prowadzących własną działalność gospodarczą
  Przy tym rodzaju kredytu jest ryzyko dla banku bardzo wysokie. Z tego powodu jest oprocentowanie tez dużo wyższe niż w przypadku kredytów prywatnych dla osób zatrudnionych.

 

Przejdź do kalkulatora kredytu w Niemczech

 

Oferujemy ubezpieczenia firm

ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech allianz
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech alte leipziger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech arag
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech canada
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech europa
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech generali
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech gothaer
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech hanse merkur
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech nurnmberger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech wwk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech devk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech interrisk