Jak oszczędzać na prądzie i gazie w Niemczech

Konkurencja energetyczna na rynku niemieckim (ponad 970 dostawców prądu i ponad 750 dostawców gazu) pozwala nam przebierać wśród firm energetycznych jak w rękawiczkach. Z tego powodu warto zastanowić się nad zmianą dostawcy – to nic nas  nie kosztuje, a pozwala przy tym sporo zaoszczędzić.

Wedlug najnowszych statystyk europejskiej organizacji Eurostat wynika, iż klienci w Niemczech, zaraz po Danii, płacą najwyższe stawki za prąd na terenie całej Unii Europejskiej i są one wyższe nawet od średnich stawek europejskich. Od roku 2008 zanotowano wzrost cen prądu w Niemczech aż o 8,5 procent, podczas kiedy ceny  prądu w pozostałej części Europy zmalały średnio o 1,5 procenta.

W odróżnieniu do polskiej realności, gdzie zmiana dostawców energii nie jest popularna, w Niemczech prawie co piąty odbiorca  prądu (18 procent) zmienił na bardziej opłacajacego się dostawcę, a aż 48 procent, czyli 7 milionów  gospodarstw domowych myśli o zmianie.

Warto o tym rzeczywiście pomyśleć, gdyż orientacyjnie w 3-osobowym gospodarstwie domowym można zaoszczędzić rocznie nawet ponad 500 euro..

Jak zmienić dostawcę prądu lub gazu w Niemczech?

Najpierw polecamy skorzystać z porównywarki dostawców energii elektrycznej lub gazu, aby po określeniu swoich preferencji porównać warunki umowy, ceny i wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie dla własnego gospodarstwa domowego lub firmy.

  • Jeśli jesteś już zdecydowany na zmianę dostawcy, zmianę taryfy można dokonać przez internet. Do zmiany dostawcy prądu lub gazu potrzebne są następujące informacje:
    imię, nazwisko, dokładny adres zamieszkania
  • numer licznika i stan licznika
  • jeśli zmieniliśmy miejsce zamieszkania to: data wprowadzenia się i nazwisko poprzedniego najemcy

Oferujemy ubezpieczenia firm

ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech allianz
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech alte leipziger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech arag
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech canada
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech europa
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech generali
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech gothaer
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech hanse merkur
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech nurnmberger
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech wwk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech devk
ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech interrisk